Info

Piusa Savikoja lahtiolekuajad


Oktoober-veebruar       E, T, K, N, R, L, P       11.00-17.00

Märts-september         E, T, K, N, R, L, P       11.00-18.00

25. juuni- 31. juuli         E, T, K, N, R, L, P       10.00-19.00

NB!  Kui savikoda on mõnel päeval suletud või on meil lühendatud tööpäev, kajastame seda kodulehel, Google infos ja savikoja uksel. 

Vahepeal aga oleme tööl varem või kauem ja meie juurde tulemiseks väljaspool lahtiolekuaegu, võta ainult ühendust.


Tähelepanu! Alanud on savikoja meistriklassidesse registreerumine! Vaata täpsemat infot kursuste lehelt.


Hea külastaja, kes sa unustasid augusti alguses 

Piusa koobaste külastuskeskusesse Piusa Savikojast 

ostetud väikese pakikese, võta meiega ühendust! 
Toodete hindadest

 

Toote hind kujuneb töö mahukusest, keerukusest, tähtajast, materjalist, kogusest, autori töötasust, riiklikest maksudest, igasugustest ettevõttega seotud kuludest ja ka sellest, milline see lõpuks valmiskujul välja näeb ja kui ainulaadne ese on. 


Pitsid   5 - 7 €

Kruusid  10 - 20 €

Pudrukausid  10 - 20 €

Taldrikud  11 - 20 €

Suuremad kausid  20 - 85 €

Vaasid  5 - 125 €

Ahjupotid  20 - 50 €

Leivavormid  25 - 35 €

Kannud  10 - 45 €

Kellad  30 - 100 €

Hansapudel pitsiga  23 €

Suhkru-, mee- ja võitoosid  22 - 28 €

Peekrid  15 - 20 €

Alused  30 - 100 €

Portselanist nõud  15 - 100€


Piusa Savikoja kinkekaardid  25 €, 50 €, 100 € 

Voolimiskursuse kinkekaart 10-le ( 1 tund )  55 €

Kerdrakursuse kinkekaart 10-le  ( 2 tundi, ühe kedraga)  105€ 

(sobib kui kedra taha minna tahtjaid on u 5-6)

Kedrakursus kinkekaart 10-le ( 2 tundi, kahe kedraga) 115€

Realiseerimisaeg 1 aasta

Rohkem infot kursuste kohta on kursuste lehel.PS. Kui meilt ostetud asi seletamatutel asjaoludel teil katki läheb, võta kindlasti ühendust, me kas vahetame sarnase terve vastu välja või teeme uue, kokkuleppe puudumisel tagastame raha. 

Igal asjal on mõistlik garantiiaeg.


Tellimustest


Tellimuste täitmise aeg on vähemalt 1 kuu, aga väiksemamahulisi töid on võimalik valmis saada ka varem. Kui vähegi võimalik, lükkame tellimuse täitmise talveperioodi. Väga lühikese tähtajaga soovide täitmine on seotud igasugu riskidega ja ka võimalusega, et see jääbki asja katkiminemise tõttu täitmata.

SOOVITUS!  Kui soovite soetada terviklikku komplekti, soovitame tellida või osta terve komplekt korraga, sest aja jooksul muutuvad meil materjalid ja ka meie oskused.

Kui tellitu ei vasta teie ootustele, ei ole te kohustatud seda välja ostma. Kui esemetel pole peal kirjasid ega logosid, jäävad need meile lihtsalt käsimüüki ja teile proovime tähtaja puudumisel valmistada uued tooted. Kui esemetel on aga peal spetsiifilised kirjed või logod, võiks nendega leppida nii nagu nad on. Praaktöid me teile ei pakuks ja väheseid värviäpardusi kahjuks ikka juhtub.

VEEL!  Kui me oleme teie tellimuse küll vastu võtnud, aga lubatud tähtajaks pole me teiega ühendust võtnud, olge head helistage või kirjutage meile. Vahest oleme kogemata teie kontakti kas valesti kirjutanud või on see kaotsi läinud või on miskit muud juhtunud. Palun, andke endast märku! 

Ja vabandame nende ees kellele lubatud tähtajaks töid valmis pole jõudnud teha. Seda meil ka kahjuks juhtub.Postipakiga kauba saatmine


Meil ei ole e-poodi, sest tooted pole püsiva väljanägemisega ja oma tegemiste tõttu ei jõuaks seda hallata, aga mitte väga suuremahulisi tellimusi saadame Itella Smartposti pakiautomaatidesse üle Eesti. 

Arve paneme pakiga kaasa ja tellimusele lisandub saatmis- ja pakendamis-kulu 5 €.

Saadame pakki Smartpostiga ka Soome, Lätti, Leetu ja mujale Euroopase, kuid saatmiskulu on pakist ja sihtkohast olenevalt rohkem kui 5€.  

Näiteks Lätti saaks väiksema paki saata koos pakendamiskuluga u 7-8€ eest.


TEHKE NII:  

Valige galeriist ”Viimased ahjutäied” välja toode (tootenumber) ning võtke meiega ühendust, kõige parem on oma soovist kirjutada.

Teistest galeriidest saaksite huvi all oleva eseme lasta valmistada.  Neid töid me aga üks ühele kindlasti järgi ei tee ja enne teile asja saatmist, teeme sellest foto ning saadame teile. Tavaliselt on tellimuse tähtaeg üks kuu. 

Suvel võib tähtajast kinnihoidmine olla keeruline ja teinekord on see keeruline ka seetõttu, et meil pole parasjagu sobivat materjali või pole see materjal veel töös. Näiteks aastas korra võtame ette portselanmassi ja korra teeme rakut jne.

 

Kui asi jõuab teieni katkisena, võta meiega kindlasti ühendust, saada meile sellest mailile, Facebooki või telefoninumbrile foto. 

Katkise asja eest teie tasuma ei pea.


Ilma e-poeta on see väga ebamugav teenus aga vähemalt võimalus.Väike, kuid üsna mõnus valik meie töid on väljas


Põlva Edu Coop Konsumis Kesk 39

Tartus Tähe tänav 39 Mikkeli galeriis

Kohalikes infopunktides ja muuseumidesReisikorraldajatele ja grupijuhtidele

 

Kui teie grupp soovib näha savikoja külastuse ajal poti treimist ja kuulda veidi savitööst, tuleb oma külastuse aeg ja päev kokku leppida. 

Soovime Piusa Savikoja ajaloo, keraamikatöö lühikokkuvõtte ja näidistreimise eest 1 € külastaja kohta. Grupi suurus võiks olla alates 10. inimesest ja aega tuleks planeerida vähemalt pool tundi.


Külastuse registreerimine:   signe@savikoda.ee     tel. +372 5233316     

                                                                                         +372 5101783Laadainfo


Planeerime käia igal aastal Seto Kuningriigipäeva laadal (see üritus on Setomaa erinevais paigus ja toimub igal aastal augusti esimesel laupäeval) 

 ja Lindora laadal (toimub igal aastal 28. oktoobril Lindoras ja laadakoht asub Piusast u 10 km Võru suunas). Neil päevil on savikoda Piusas suletud.


Detsembris proovime minna oma totsikuid müüma Lõunakeskuse jõululaadale. Meid võib leida Rimi kassade lähedalt koos mee, mahlade-glögide ja Tsooru pottidega.  


Teised laadad, üritused paneme kodulehele, savikoja uksele ja Google infosse üles siis, kui nendes osalemises kindlad oleme.

Teadmiseks neile, kes arvavad, et meil on lihtne elu või hoopiski, et meil ei ole lihtne elu


Meie ettevõtmine oli 2016. aastani tegutsenud ilma projekte kirjutamata. Põhjuseks oli laiskus, suutmatus ja tahtmatus, aga viitsisime, oskasime ja tahtsime teha potikese, kuhu heatahtlikud külastajad said ja saavad praegu ja edaspidigi miskit poetada.

SUUR AITÄH meie toetajatele! 


2016. aasta novembris proovisime ja taotlesime savikoja ehitustöödele Piiriveere Liidri toetust. Meie taotluse rahuldamise otsus tuli positiivne ja Piusa Jaamahoone remonditöid toetati 60% ulatuses. 

Aitäh kogu Euroopa rahvale!

Tegemiseks läks nelja akna ja ühe ukse vahetus, katuse vahetus, fassaadi parandustööd ja savikoja veevärk. 

Ehitustööd said tehtud 2018 aastal. 

Kuna vana puurkaev ei teinud pumbaga koostööd, sest sai vett takistuse tõttu kätte liig vähe, ei õnnestunud meil selle satsiga veel vett majja saada.


2019 aasta esimeses pooles sai sama 

hooga tehtud ka savikoja siseremont

koos põhjalike elektritöödega.

Need tööd rahastasime 100% ise.


2019 aastal kirjutasime Piiriveere Liidrisse projekti ” Inventar Piusa Savikoja õppeklassi”. See näeb ette savikotta uue keraamika-põletusahju soetamist, õppeklassi potikedra ostmist ja kraanikausi alla setiti paigaldamist. Projekti rahastust toetatakse 60% ulatuses. 

Aitäh jällegi kogu Euroopa rahvale! 

Selle projekti viisime ellu 2021 aasta septembris.


2020 aasta detsembris valmis savikojale uus vett koguv salvkaev. Nüüdsest alates on meil nii hästi, et savikojas on lõpuks ometi vesi sees!  Seda hetke oleme oodanud alates 1997. aastast.

Salvkaevu ehituse saime ette võtta tänu EAS-i kriisimeetme toetusrahale. Umbes 70% kaevu ehitusrahast tuli sealt. Aitäh otsustajatele kes arvasid Meelise toetuse saajate hulka! Meil oli seda hädasti tarvis ja meil on hea meel, et veeprobleem lahenduse sai. 

Aitäh ka töö teostajale - Elu Allikas OÜ-le!


Nagu näha, endale töökoha loomine pole olnud kerge aga kõik muu töö on ju ainut lust ja lillepidu!
Piusa Savikoja sünnipäeva tähistame 15. juunil 


 

© Piusa Savikoda